Pleśń na dywanie

0 4 Comments

Pleśń na dywanie-jak ją rozpoznać i jak się jej pozbyć

Dywany są jednymi najczęściej wybieranych do domu dodatków. Potrafią nie tylko ocieplić pomieszczenia, ale również nadać im walorów estetycznych. Dywan w salonie dodaje elegancji, a wpokoju dziecięcym stanowi miejsce świetnej zabawy. Problem pojawia się jednak, gdy na naszym dywanie zadomowi się pleśń. Jak skutecznie się jej pozbyć nie niszcząc przy tym naszego dywanu? Automatyczna Pralnia Dywanów Clean Lublin zna odpowiedź na to pytanie!

Jak rozpoznać pleśniejący dywan?

Szkodliwa pleśń, która pojawiła się na dywanie może w bardzo szybkim tempie rozprzestrzenić się na pozostałą część domu, dlatego jej zidentyfikowanie jest bardzo ważne, aby móc jak najszybciej rozpocząć proces jej usuwania. Niestety, pleśń na dywanie nie zawsze jest widoczna gołym okiem. Może pojawić się również od spodu, a nawet głęboko we włóknach dywanu, więc jeśli pojawiły się na nim przebarwienia w zielonkawych, a nawet czarnych odcieniach należy jak najszybciej interweniować.

Nieprzyjemny zapach

Jeśli w naszym domu czy mieszkaniu pojawił się zapach przypominający stęchliznę możemy podejrzewać, że jest pleśniejący dywan. Domownicy po czasie przyzwyczajają się do tego zapachu jednak dla osób odwiedzających nasz dom jest on bardzo mocno wyczuwalny i nieprzyjemny. Jedynym skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest profesjonalne wypranie i ozonowanie dywanu. Usługi te oferujemy w naszej Automatycznej Pralni Dywanów Clean Lublin.

Wilgoć

Pleśnienie dywanu może być spowodowane dużą wilgotnością pomieszczenia, w którym się znajduje, dlatego problem ten bardzo często dotyka dywanów przechowywanych w piwnicy lub na strychu. Niestety, nie jest to jedyny czynnik mający wpływ na zawilgotnienie dywanu. Przyczyną może być również nieszczelna podłoga-rozpoznać ją można po wilgotnych plamach pojawiających się na powierzchni dywanu. Do pleśnienia może doprowadzić również rozlany napój, który nie został odpowiednio szybko wysuszony.

Wiek dywanu

Pleśnieniu dywanu może sprzyjać również jego wiek – im starszy dywan tym większe prawdopodobieństwo że zostanie on zaatakowany. Co zrobić kiedy nasz ulubiony leciwy dywan zacznie śmierdzieć, utraci swój kolor lub zmieni swoją fakturę? Wyrzucić? Nie! Świetnym domowym sposobem na pozbycie się pleśni z dywanu jest użycie sody oczyszczonej.

Jak usunąć pleśń z dywanu za pomocą sody oczyszczonej?

Zainfekowaną powierzchnię posypujemy sodą oczyszczoną i spryskujemy czystą wodą. Taką mieszankę wcieramy w runo dywanu i przykrywamy wilgotną ścierką na ok. 2-3 godziny. Po upływie czasu zdejmujemy ścierkę i pozostawiamy dywan do całkowitego wyschnięcia, po czym dokładnie go odkurzamy i gotowe!

Co zrobić gdy domowy sposób nie zadziała?

Niestety nie zawsze uda się pokonać silną pleśń w domowym zaciszu. Co można więc zrobić, aby uratować zainfekowany dywan? Rozwiązanie jest banalnie proste – oddać go do naszej Automatycznej Pralni Dywanów Clean Lublin! Zapewniamy, że dzięki naszemu praniu oraz ozonowaniu po pleśni nie będzie ani śladu, ani zapachu!

Zobaczcie jak to robimy.

Categories:

4 thoughts on “Pleśń na dywanie”

  1. 择偶网 pisze:

    hi man,how are you?

  2. 金万达 pisze:

    Today a reader,tomorrow a leader!

  3. 就爱要 pisze:

    Where there is a will, there is a way.

  4. Very superb visual appeal on this website , I’d value it 10 10.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *